Slider

Новини

Рекорден брой участници събра 34-ото издание на Софийския маратон

На 15 октомври 2017 г., в София пред Национален стадион "Васил Левски" бе даден стартът на 34-ото издание на Софийския маратон "Wizz Air София Маратон 2017". Събитието се провежда под патронажа на Столична община и събра рекордните 4410 участници, от които 744 чужденци от над 40 държави. Най-голямото лекоатлетическо състезание в България привлече не само много участници в маратона, а и в подкрепа на маратонците хиляди зрители покрай трасето, което преминаваше през няколко от най-красивите и зелени булеварди на столицата. И тази година маратонът бе част от инициатива „София – Европейска столица на спорта“. Състезанието бе валидно за държавно първенство и за финал в българската атлетическа верига под мотото „Бягането - начин на живот". Това е и част от политиката на София за стимулиране на спорта и активния начин на живот - многобройните спортни площадки и събития в града са достъпни за всички граждани и гости. Кметът Йорданка Фандъкова връчи лавровия венец на победителя в Софийския маратон в класическата дистанция от 42.195 км. Бармао Кипроно от Кения. При жените надпреварата завърши с финален спринт, в който победи Рут Матебо. Венецът връчи министърът на спорта Красен Кралев. Предвидени бяха още призове, викторини и забавления за доброто настроение на всички участници и зрители.